Poznań, 28 lutego 2018 r.

 

 

BSC Drukarnia Opakowań w 2018 r. przeznaczy na inwestycje 58,1 mln zł

 

We wtorek, 27 lutego rada nadzorcza BSC Drukarni Opakowań zatwierdziła zmieniony plan inwestycyjny na 2018 r. Producent wysokiej jakości opakowań z tektury i papieru w bieżącym roku zamierza wydać 58,1 mln zł. Pierwotny plan zakładał wydatki rzędu 45,6 mln zł. Wzrost nakładów związany jest z bardzo dobrą sytuacją gotówkową spółki oraz wzmożonym popytem na jej produkty.

 

Spodziewamy się zwiększenia zamówień na pewne usługi, stąd decyzja o zakupie specjalistycznej maszyny, która pozwoli nam sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Bardzo dobra sytuacja gotówkowa na koniec 2017 r. umożliwia nam także wymianę maszyny drukującej w bieżącym roku, co pierwotnie planowaliśmy zrobić w 2019 r. – komentuje Andrzej Baranowski, wiceprezes BSC Drukarni Opakowań.

 

Planowane wydatki w 2018 r.:

 

– 22,4 mln zł na zakup maszyn do nowego zakładu (wcześniej przewidywano na ten cel 22,8 mln zł);

– 14,2 mln zł na budowę zakładu produkcyjnego wraz z wyposażeniem (bez zmian w stosunku do pierwotnego planu);

– 21,5 mln zł na zakup środków trwałych do obecnych zakładów produkcyjnych (wcześniej przewidywano na ten cel 8,6 mln zł).

 

O Spółce:

 

BSC Drukarnia Opakowań należy do ścisłej czołówki wśród dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku. Ponad 80% produkcji spółki trafia do znanych, światowych koncernów, m.in. Procter&Gamble, McDonald’s, Henkel, Avon, Colgate. Posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Poznaniu, w których zatrudnia ponad 400 pracowników. Należy do międzynarodowej grupy poligraficznej rlc, poprzez inwestora strategicznego – spółkę Colorpack GmbH, która kontroluje 36% akcji. Akcje BSC Drukarni Opakowań od 2011 r. notowane są na GPW.

BSC Drukarnia Opakowań w 2018 r. przeznaczy na inwestycje 58,1 mln zł